O femeie din Târgu Jiu a plecat duminică la biserică, și nu s-a mai întors acasă.
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgu Jiu au fost sesizați duminică de către un bărbat din comuna Turcinești, că soacra sa, Țârlea Doina, de 83 de ani, din municipiul Târgu Jiu, s-a despărțit ieri de familie, în zona Pieței Centrale din municipiul Târgu Jiu, pentru a merge la biserică, locație în care aceasta nu a ajuns. N nu se cunoaște unde aceasta s-ar afla și nici la domiciliu nu a mai revenit până în prezent.
Semnalmente: înălțimea 1,60 m, greutatea aproximativ 50 kg, păr scurt de culoare alb, față ovală, ochi căprui.
În momentul plecării purta o geacă neagră, lungă, de fâș, fustă de culoare închisă, pe cap purta o căciulă neagră, acoperită de batic tot negru, iar în picioare avea o pereche de ghete negre.