Polițiști din cadrul Biroului Rutier, au depistat, în trafic, un bărbat, de 31 ani, din municipiul Târgu-Jiu, în timp ce conducea un autoturism pe strada Victoriei, din aceeași localitate, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui vehicul, de către o persoană care nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.