Aprinderea iluminatului festiv din municipiul Târgu Jiu va avea loc în această seară, la ora 18:00. Din cauza restricțiilor impuse de pandemie, evenimentul nu va fi unul spectaculos.
Iluminatul pentru sărbătorile de iarnă va fi aprins de către o persoană cu dizabilități.
Anul acesta, Primăria Târgu Jiu a alocat un buget de 130.000 de lei pentru împodobirea orașului cu lumini ornamentale în centrul municipiului și bulevardele principale.
De asemenea, două firme din oraș vor împodobi pe banii lor parcurile Lido și Debarcader.