Comisarii Gărzii de Mediu Gorj au finalizat astăzi o verificare pe raza localității Turcinești, urmarea mai multor sesizări înregistrate cu privire la rețeaua de canalizare.
Constatările au fost efectuate împreună cu reprezentanții Sistemului de Gospodărire a Apelor Gorj, care au preluat pentru analiză probe de apă.
Pentru remedierea deficiențelor constatate a fost stabilit Primăriei Turcinești un program de măsuri cu termene, iar constructorului ia fost aplicată o sancțiune contravențională în valoare de 30 000 lei.