Doi tineri de 18 ani, din comuna Mătăsari, au ajuns la spital, după ce mașina în care se aflau a ajuns într-un stâlp de electricitate. Se pare că tânărul care conducea a pierdut controlul asupra direcției. Evenimentul a avut loc, seara trecută, pe raza localității.
“Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit faptul că un tânăr de 18 ani, din comuna Mătăsari, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 673 A, din direcția Mătăsari – Brădet, într-o curbă la dreapta, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare intrând în coliziune cu un stâlp de electricitate.
In urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto și a unui tânăr de 18 ani, din comuna Mătăsari, pasager în autoturism, aceștia fiind transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă”, a transmis IPJ Gorj